همکاری تبریز و آنکارا برای ساماندهی معضلات شهری

شهرداری تبریز و شهرداری آنکارا در زمینه های ساماندهی معضلات شهری مانند حاشیه نشینی، ترافیک و فضای سبز با هم همکاری می نمایند.

همکاری تبریز و آنکارا برای ساماندهی معضلات شهری

به گزارش خبرنگاران، شهردار تبریز درپی دعوت رسمی شهردار آنکارا عازم این شهر شد و طی نشست رسمی با وی دیدار و مصاحبه کرد .

به گزارش خبرنگاران، منطقه آذربایجان شرقی، در این دیدار ایرج شهین باهر شهردار تبریز، ضمن تشکر از دعوت رسمی و مهمان نوازی میزبان، به مشترکات دینی و زبانی و همچنین شرایط نسبتاً مشابه اقلیمی و فرهنگی هر دو شهر اشاره و بر افزایش ارتباطات در سطوح مختلف تاکید نمود .

وی با اشاره به دیدگاه و رویکرد عملیاتی مقامات آذربایجان شرقی برای بازآفرینی بافت حاشیه نشینی و برطرف مسائل کلانشهر تبریز اضافه نمود: برگزاری نشست های مشترک برای بهره گیری از تجربیات دو طرف در حوزه های شهرسازی و عمران، منابع انسانی، برطرف حاشیه نشینی، ترافیک و فضای سبز بسیار مفید خواهد بود .

شهین باهر موفقیت های شهرداری آنکارا در موضوعاتی چون ساماندهی حاشیه نشینی و حل معضل ترافیک و توسعه فضای سبز را تبریک گفته و انتقال این تجربیات را به شهرداری تبریز مهم و موثر دانست .

در ادامه این نشست، با توجه به رویداد تبریز 2018، برگزاری هفته تبریز در آنکارا و هفته آنکارا در تبریز و همچنین انجام اقدامات دیپلماتیک برای خواهرخواندگی بین دو شهر مورد آنالیز نهاده شد .

در این نشست، ضمن تاکید بر لزوم افزایش سطح روابط و انتقال دانش و تجربیات مرتبط با توریسم و برنامه ریزی، توافقات اولیه برای انتقال توریست از کشور ترکیه به تبریز حاصل شد .

در این دیدار، مصطفی تونا، شهردار آنکارا نیز ضمن خوش آمد گویی و ابراز خوشحالی از این دیدار، شهر تبریز را یکی از تاریخی ترین شهرهای کشور جمهوری اسلامی ایران و خاورمیانه دانسته و علاقه مندی خود را برای حضور در تبریز ابراز کرد .

وی با اشاره به مسائل فرهنگی در محلات حاشیه نشین شهری گفت: در محلاتی که قبلا حاشیه نشینی بوده و امروزه تخریب و به صورت بلند مرتبه سازی احداث گردیده اند گسست فرهنگی و ناهنجاری های اجتماعی بیداد می نماید .

تونا با بیان اینکه این معضل گریبانگیر شهری مانند آنکارا بود، بر مطالعه و اجرای طرح های جدید با رویکرد محله محور تاکید نمود .

در حاشیه این دیدار شهردار تبریز و هیئت همراه از پروژه های سرمایه گذاری و بازآفرینی شهری و اقدامات انجام یافته شهرداری آنکارا بازدید و با شرکت های توانمند ترکیه برای مشارکت در پروژه های شهری مذاکراتی صورت گرفت .

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "همکاری تبریز و آنکارا برای ساماندهی معضلات شهری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری تبریز و آنکارا برای ساماندهی معضلات شهری"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید