درهای بوستان چیتگر باز است

به گزارش وبلاگ اخبار و رویدادها، رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر گفت: بوستان جنگلی چیتگر برای استفاده شهروندان باز است و محدودیتی برای ورود آنها وجود ندارد.

درهای بوستان چیتگر باز است

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ اخبار و رویدادها، زهرا صدراعظم نوری در جلسه علنی روز سه شنبه با اشاره به تذکر روز یکشنبه یکی از اعضای شورا مبنی بر بسته شدن در های جنگلی بوستان چیتگر، کارشناسان خود را به صورت ناشناس به این پارک فرستادند و پس از ان با مسئولان شهرداری منطقه نیز مصاحبه هایی انجام دادند. در حال حاضر امکان بهره برداری شهروندان از این بوستان جنگلی وجود دارد. به عنوان رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر باید اطلاعات دقیقی برای قضاوت درست بدست می آوردم گفت: در حال حاضر فعالیت در این بوستان وجود دارد و مردم در آن تفریح می نمایند.

وی با اشاره به اینکه پس از آغاز بیماری کرونا و تصویب ستاد مقابله با کرونا برای بسته شدن بوستان ها گفت: در این فاصله شهرداری این منطقه اقدام به انجام عملیات کاشت و بازپیرایی 40 هزار اصله درخت و احداث باغ با 2 هزار اصله درخت میوه در بوستان چیتگر کردند.

همچنین در این مدت نسبت به عملیات بِه زراعی اعم از شخم زدن و حذف علف های هرز و دفع آفات نباتی اقدام نموده است. عدم تردد خودرو ها در این بوستان باعث کاهش آلودگی صوتی و محیطی و توقف تخریب فضای سبز شده است.

وی تاکید نمود: این بوستان پذیرای شهروندان بدون خودرو است و پیست ها و جهت های دوچرخه سواری نیز در حال ارائه خدمات هستند و قرار است 12 خودرو برقی نیز در ورودی های بوستان برای خدمات رسانی استقرار پیدا نمایند.

همچنین تهیه طرح جامع بوستان چیتگر بدون خودرو نیز در آینده ای نزدیک در حال تصویب است.

نوری در ادامه با اشاره به آتش سوزی شب گذشته بوستان چیتگر گفت: در این انتهای شمال غربی به دلیل اموال پلی اتیلن وجود دارد آتش سوزی رخ داد که این آتش سوزی عمدی بود.

وی از معاونت خدمات شهری و مدیریت منطقه درخواست کرد با توجه به شرایط گرمای هوا و مسائل سیاسی-اجتماعی نظارت کافی بر شهر ها انجام گردد تا چنین اتفاقاتی شهر را دچار مشکل و آسیب نکند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "درهای بوستان چیتگر باز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درهای بوستان چیتگر باز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید